top of page

MĀKSLAS VINGROŠANA

Mākslas vingrošana – šis ir sporta veids meitenēm, kurš apvieno sevī skaistumu, grāciju, sievišķību un eleganci.

Sportistes mūzikas pavadījumā izpilda vingrojumus bez priekšmeta, gan arī ar pieciem priekšmetiem: lecamauklu, apli, bumbu, vālēm, lentu. 

Uzstāšanās ietver plastikas, baleta, mūsdienu un tautu deju, cirka mākslas un dažus vienkāršotus akrobātikas elementus, tādus kā kūleņi, lēcieni, pagriezieni, izliecieni un špagati.

Kam paredzēts?

Nodarbības paredzētas meitenēm no 4 gadu vecuma.

Ieteicams uzsākt treniņus pēc iespējas agrākā vecumā, bet mēs uzņemam arī vecākas meitenes bez iepriekšējas sporta nodarbību pieredzes, galvenais – vēlme trenēties.

Nodarbību grafiks

CENAS

Kopējās grupas

35

/ mēnesī

Grupas nodarbību apmeklēšana kalendārā mēneša laikā atbilstoši nodarbību grafikam

Nodarbību ilgums

1 - 1,5 stundas (3 - 4,5 st. nedeļā)

Sporta inventāra izmantošana treniņu laikā

Paaugstinātas intensitātes

grupas

40

/ mēnesī

Grupas nodarbību apmeklēšana kalendārā mēneša laikā atbilstoši nodarbību grafikam

Nodarbību ilgums 1,5 stundas un vairāk (6 - 11 st. nedeļā)

Sporta inventāra izmantošana treniņu laikā

Papildus pakalpojumi mūsu sportistiem

Individuālie treniņi

Treniņi “Duets” (2 vingrotājas + treneris)

10 € / nodarbāba(1 stunda)

15 € / nodarbāba(1 stunda)

NODARBĪBU NORISES VIETAS

Visas grupas trenējas Rēzeknes 2. vidusskolās sporta zālē un “ATMA” zālē, atbilstoši nodarbību grafikam.

 

Kā atrast mūsu nodarbību zāles, skatīties šeit.

PAPILDUS INFORMĀCIJA

KO ĢĒRBT UZ MĀKSLAS VINGROŠANU?

Ja Jūsu bērns tikko uzsāka apmeklēt treniņus, derēs jebkurš ērts sporta apģērbs, kurš ir skapī, un baltas zeķītes kājās. Tomēr, ja treniņi Jums ir iepatikušies un Jūs domājat par piemērotāka apģērba iegādi, tad mēs varam sniegt dažas rekomendācijas, kā izvēlēties apģērbu treniņiem!

Apģērbam noteikti ir jābūt augumam piegulošam. Tā treneris varēs redzēt, vai bērnam ir nostiepti ceļgali, ievilkts vēders un vai pareizi strādā konkrētās muskuļu grupas.

Apģērbam obligāti ir jābūt no elastīgiem materiāliem un labi jāstiepjas. Tas nodrošinās kustību brīvību, kas ir nepieciešama vingrotājām.

Labāk izvēlēties vientoņainu apģērbu, vēlams melnā krāsā, bez zīmējumiem, lieliem uzrakstiem u.t.t. Tāda izvēle ļaus apģērbam ilgāk saglabāt sākotnējo izskatu, jo treniņu apģērbs tiek bieži mazgāts.

Mēs iesakām izvēlēties apģērbu bez pogām, rāvējslēdzējiem un tamlīdzīgiem aksesuāriem, jo vingrotājas izpilda ļoti daudz kūleņu un pārvēlienu uz grīdas, un šādu aksesuāru klātbūtne var radīt liekas neērtības.

Mākslas vingrošanā par apaviem kalpo “puspēdu čībiņas”, kas tiek vilktas uz basām kājām (sacensībās) vai uz baltām zeķītēm (treniņos). Pieļaujams trenēties arī vienkārši zeķītēs, ja, piemēram, puspēdu čībiņas ir nonēsājušas un nav iespējas nopirkt jaunas (puspēdu čībiņas var nopirkt tikai specializētos veikalos). Ieteicams, līdzi ņemt gumijas čības, lai nokļūtu no ģērbtuvēm līdz zālei.

Lai Jums būtu vieglāk izvēlēties apģērbu, piedāvājam dažus variantus, kā var apģērbt vingrotāju: 

Par mākslas vingrošanas klasisko treniņu apģērbu tiek uzskatīts tops vai krekliņš un īsi šorti. Pavisam jauniņām vingrotājām patīk ģērbt bodiju un virsū īsus šortiņus.

Ziemas periodā labāk ģērbt krekliņu un tam virsū bolero vai sporta jaku (un atkal, labāk, lai ir ķermenim pieguļošs siluets). Lai uzturētu kājas siltumā var uzģērbt legingus vai getras. Uz iesildīšanos var ģērbt sporta kostīmu, lai muskuļi ātrāk iesiltu. 

Šīs ir tikai rekomendācijas un Jums nav obligāti jāpērk specializēts apģērbs vingrošanai! Ar jautājumu par vingrošanas apģērba iegādi, Jūs varat griezties arī pie sava trenera.

Un, visbeidzot, daži ieteikumi par ārējo izskatu kopumā:

Matus ieteicams savākt “copē” vai bizi cilpā. Ja mati ir vidēji gari vai gari – aste nav labākais variants, jo mati tik un tā lien sejā, ķeras aiz lecamauklas, un meitenes pašas bieži uzkāpj uz saviem matiem, izpildot lokanības elementus. 


Jebkurus aksesuārus, rotaslietas, dekoratīvās spraudes matiem, brilles u.t.t. drošības apsvērumu dēļ, ieteicams pirms treniņa noņemt.

KAM JĀBŪT VINGROTĀJAS SOMĀ?

KĀ SAGATAVOTIES TRENIŅAM?

Jūs izlēmāt atdot savu meiteni uz mākslas vingrošanu un nezināt, kas viņai būs nepieciešams treniņam? Nākamie padomi palīdzēs Jums paņemt līdzi visu nepieciešamo:

Pats galvenais, bez kā nevar iztikt, tas ir treniņa apģērbs.

Citu obligātu prasību nav, bet, iespējams, Jūs gribēsiet paņemt līdzi arī:

Ūdeni bez gāzēm, dzert citus dzērienus treniņa laikā nav ieteicams. Ziemā labāk ņemt siltu ūdeni, var termosā.

Gumijas čības, lai nokļūtu no ģērbtuves līdz zālei. Par cik vingrotājas nodarbojas uz vingrošanas paklāja vienās zeķītēs (puspēdu čībiņās), ņemt līdzi gumijas čības ir lielisks variants, lai lieku reizi nesmērētu un nesaldētu kājiņas.

Aksesuārus matiem: ķemmi, matu gumijas, spraudītes. Visu, kas var noderēt, ja frizūra ir izjukusi. Neaizmirstam, ka uz treniņu taisām “copi”, vai citas uz augšu saceltas, kārtīgi sakārtotas frizūras :) 

Un, protams, vienmēr ņemam līdzi labu noskaņojumu! Jaukus treniņus!

bottom of page